11:35:00 AM

11:35:00 AM

Akceptacja samej siebie - witaminy dobre dla zdrowia i urody


Samoakceptacja to bardzo trudny temat dla wielu osób. Pewnie dla żadnej z nas, nie jest dziwne to, że większość kobiet chciałaby zmienić coś w swoim wyglądzie – ja również zaliczam się do tej grupy.  Myślę, że dążenie do ideału nie jest złe, a wręcz przeciwnie. Istnieje wiele sposobów na poprawę samopoczucia oraz wyglądu. Badanie na temat samoakceptacji kobiet postanowił przeprowadzić producent soków Tymbark Vitamini. 


Naturalne piękno tkwi w każdej kobiecie, niestety większość nie dostrzega go w sobie. Jednak posiadamy cechy, które nas wyróżniają oraz sprawiają że jesteśmy niepowtarzalne. Uważam iż właśnie te cechy powinnyśmy eksponować i podkreślać gdyż to właśnie one czynią nas wyjątkowe.

Istotną sprawą jest tutaj również temperament, który jest ważną cechą osobowości każdej z nas. Ma on także wpływ na to ja patrzymy na samych siebie oraz czy akceptujemy nasz wygląd. 

Badania pokazały, że jeżeli chodzi o charakter Polek to większość z nas definiuje się jako sangwiniczki (39%) czyli towarzyskie z dużym poczuciem humoru, bezpośrednie i otwarte. Najczęściej są to kobiet o ciemnych (45%) i rudych włosach. Na drugim miejscu są melancholiczki (36%) i są to blondynki (44%), które określają się jako osoby wrażliwe i sumienne. Najmniej jest flegmatyczek (9%), które są zazwyczaj introwertyczne i optymistyczne.

Czy wiecie, że aż 73% kobiet chciałaby zmienić w sobie przynajmniej jedną rzecz? Jednak pocieszające jest to, iż z wiekiem nasza samoakceptacja wzrasta, a my nabieramy większego dystansu do siebie. Gdy jesteśmy dojrzalsze poczucie własnej wartości znacznie wzrasta. Najbardziej zadowolone ze swojego wyglądu są kobiety w wieku 55-64 i jest ich 30%.

  Według mnie kobieta w każdym wieku powinna znać swą wartość!

Bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie mają witaminy, które również pozytywnie wpływają na poprawie urody. Dla każdej kobiety niezwykle istoty jest wygląd włosów, skóry oraz paznokci, gdyż są to najważniejsze damskie atrybuty.  Dlatego też bardzo ważne jest to aby nasze naturalne piękno wydobywać codziennie. Ponad połowa Polek uważa, że regularne picie soków wpływa na lepsze samopoczucie. Najbardziej zadowolone ze swojego wyglądu są panie o rudych włosach (44%)!

 

Zima niestety u mnie nie sprzyja jeżeli chodzi o kondycję fizyczną jak i wygląd skóry. Okres jesienno - zimowy sprawia, iż moja cera staje się blado szara a co za tym idzie prezentuje się nie najlepiej. Istotna dla mnie w tym okresie jest dieta bogata w witaminy. Z badań wynika, że 78% kobiet, które deklarują ziemisty kolor skóry chce poprawić swój wygląd!

Moją niezawodną metodą na doskonały nastrój oraz promienny wygląd, stało się picie soków marchwiowo owocowych bogatych w beta karoten, który przyczynia się do poprawy kolorytu skóry. Zdecydowanie wśród soków moim faworytem jest Tymbark Vitamini, gdyż zawiera witaminę C i E oraz cenny błonnik. Składniki te są niezastąpione dla zachowania zdrowia oraz urody.
NA ZDROWIE 

 

4 komentarze:

  1. Piękna taca, ja co raz bardziej siebie akceptuję, wiek wpływa korzystnie na moje poczucie wartości.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam te soczki, każda z nas ma lepsze i gorsze dni, ale najważniejsze to znać poczucie własnej wartości

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten sezon jesienno-zimowy jest w ogóle najbardziej zdradliwą porą roku.. Czasem wydaje nam się, że jest względnie ciepło, ubieramy się lżej, a tu za chwilę wiatr i deszcz i tak na zmianę.. Dlatego tak ważna jest suplementacja i fajnie, że piszesz o tym jak ważne są witaminy :) Chyba zimą najbardziej o tym zapominamy, bo latem jest więcej świeżych pięknych warzyw i owoców, mamy stoiskam, różne stragany i przez ten gorąc tylko nam się chce witamin i sałatek :D A na odporność pracujemy przecież cały rok ;) U mnie w końcu po tylu latach stan skóry i włosów nie zmienia się tak drastycznie przez sezon i myslę, że to właśnie zdrowa dieta i naturalne suplementy. Sprawdź sobie te, które są na stronie magiczny ogród, ja tam zamawiam większość tego typu rzeczy.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Puderniczka blog , Blogger